13 Skarbów Europy

Autor:  Bartosz Wasilewski - 17.03.2015  Działania | 0 komentarzy

Ponadnarodowy wymiar idei Polskich Pałaców na Źródle. Według legend Merlin – czarnoksiężnik mitycznego Króla Artura po śmierci władcy rozbija Jego miecz Excalibur na 13 części nazwanych Skarbami Brytanii.

Rozproszone elementy Excalibura to symbol obecnej Europy rozbitej na części, które tylko po złączeniu w jedną całość stworzą Excalibura- obraz zjednoczonej, silnej Europy. Europy opartej na wartościach, które symbolizował Excalibur- dobro, prawość, braterstwo, a przede wszystkim miłość. 13 Skarbów Brytanii ukrytych w zakamarkach wodnego podziemnego Świata przetransportowano w różne miejsca w Europie. W miejscach tych postawiono obronne fortyfikacje- 13 Skarbów Europy. W jednym z tych miejsc obronna fortyfikacja została postawiona znacznie wcześniej, jednak zdecydowano, że tu właśnie jeden z części Excalibura będzie bezpieczny.

Poszukiwania wszystkich Skarbów trwają. 13 wspaniałych odkrytych miejsc zostanie oświetlonych Excaliburem (mieczem Światła) tworząc piękny obraz silnej Europy o różnych obliczach okraszonych zdobyczami w dziedzinie kultury, sztuki, nauki, które wspólnie będziemy rozwijać i promować. Według legendy Excalibur zrodzi się z czystej miłości dziecka zatem idea w szczególności będzie wspierać młode talenty artystyczne, sportowe poprzez wymianę międzynarodową, wspólne wielkie przedsięwzięcia z udziałem dzieci i młodzieży.

Dla entuzjastów mitycznych opowieści o Królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu czeka wiele niespodzianek, zaskakujących historii, wydarzeń z pogranicza magii i niewytłumaczalnych zjawisk. Wszystko się może wydarzyć.

Czy rozwiążemy zagadkę Excalibura? Wkrótce się okaże ………….

Podziel się stroną ze znajomymi:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

YouTube