Pałac Paulinum

Autor:  Bartosz Wasilewski - 03.03.2017  Obiekty | 0 komentarzy

Pałac Paulinum

logoPaulinum

Pałac Paulinum Zabytek Zadbany

Historia tego miejsca sięga lat siedemdziesiątych XIX wieku, kiedy to zamożny przemysłowiec Richard von Kramst postanowił wybudować nową rezydencję na położonej na południe od Hirschbergu (Jeleniej Góry) Górze Krzyżowej.
Przygotowanie projektu powierzono drezdeńskiemu architektowi Kurtowi Spate, a samą budowę – okolicznym rzemieślnikom.

Efektem ukończonych w 1872 roku prac była imponująca rezydencja, utrzymana w całości w ówcześnie panującej stylistyce niemieckiej architektury magnackiej. Całość zwieńczono bajkową, renesansową i średniowieczną ornamentyką.

Imponujący pałac został uświetniony w 1906 roku, kiedy to nowy właściciel, radca handlowy Oskar Carlo, zlecił rozbudowę i modernizację obiektu jednemu z najsłynniejszych wrocławskich architektów – Karolowi Grosserowi.

Pałac Paulinum swoją wyjątkowością i dopracowanemu w każdym calu stylowi w niczym nie ustępuje innym dziełom Grossera, takim jak wrocławski hotel Monopol czy Dom Zdrojowy w Świeradowie.

Dzisiejszy Pałac Paulinum to ekskluzywny obiekt hotelowy, którego unikalny klimat jest zasługą tych, którzy włożyli mnóstwo energii i serca w jego rewitalizację. Gruntowną renowację przeprowadzono w pałacowych wnętrzach, dzięki czemu każda z sal i apartamentów nie tylko zachowała dawną świetność, ale też uzyskała wyjątkowy styl.

Najbardziej reprezentacyjna Sala Gdańska, pełniąca funkcję restauracji Sala Szmaragdowa, czy przepiękna oranżeria – to tylko niektóre z wnętrz, do których gospodarze Paulinum zapraszają swoich gości. Każde z pomieszczeń zostało zaprojektowane tak, by klimat XIX-wiecznego majątku został zachowany we wszystkich detalach.

Pałac Paulinum
ul. Nowowiejska 62
58-500 Jelenia Góra

e-mail: palac@paulinum.pl
tel. +48 75 649 44 00
tel. kom. 530-457-557

www.paulinum.pl

Zapisz

Podziel się stroną ze znajomymi:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on PinterestEmail this to someone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

YouTube